Medicover otwiera Klinikę Chirurgii Okulistycznej

Laserowa korekcja wad wzroku na najwyższym poziomie

Medicover otwiera Klinikę Chirurgii Okulistycznej

Opublikowany

Wady refrakcji wpływające na ostrość widzenia stanowią ok. 42 proc. problemów ze wzrokiem, co czyni je najczęstszym problemem okulistycznym występującym w naszym społeczeństwieu pacjentów w każdym wieku. Istnieje kilka sposobów na ich korekcję. Aż 80 proc. pacjentów sięga po szkła okularowe, a mniej niż co 10 osoba stosuje soczewki kontaktowe. Coraz bardziej popularna staje się też laserowa korekcja wad wzroku. Przynosi ona bowiem trwałe i natychmiastowe efekty, a wraz z postępem medycyny zabieg ten jest bezbolesny i bezpieczny i znacząco poprawia jakość widzenia, a tym samym  komfort  życia pacjentów. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby pacjentów w wyniku współpracy Szpitala Medicover z Libermedic z Warszawskim Centrum Okulistycznym powstała Klinika Chirurgii Okulistycznej. Nadzór merytoryczny sprawuje prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, wieloletni konsultant województwa mazowieckiego w dziedzinie okulistyki, specjalizująca się w mikrochirurgii oka.

Od lutego 2018 roku rozpoczyna działalność Klinika Chirurgii Okulistycznej Medicover na warszawskim Wilanowie. Jest to już ósma Klinika specjalistyczna warszawskiego szpitala Medicover. Połączenie wspólnych doświadczeń z najnowocześniejszą aparaturą medyczną stanowi gwarancję precyzji oraz skuteczność leczenia.

Tym, co wyróżnia Medicover w zakresie korekcji wad wzroku, jest sprzęt. Jako jedyna placówka w Europie Środkowo-Wschodniej dysponujemy najnowocześniejszym laserem excimerowym: Amaris 1050 RS 7D. Jest to urządzenie, które posiada nie tylko najwyższą prędkość działania, pozwalającą na znaczne skrócenie czasu zabiegu również w przypadku skomplikowanych wad wzroku, ale także gwarantującym najwyższą precyzję i bezpieczeństwo.

Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Szpitala Medicover

Obecnie coraz częściej mówi się o epidemii krótkowzroczności, na którą narażona jest szczególnie młodzież, ale i młode osoby dorosłe, czyli grupa o największej aktywności zawodowej. Praca przy komputerze, ciągłe zerkanie na wyświetlacz telefonu, laptopa – wszystko mamy w zasięgu ręki, a to skutkuje „rozleniwieniem” oka, przez co nie potrafi się ono szybko dostosować do zmiany odległości – kiedy patrzymy w dal, nie łapiemy ostrości3. Szansą na szybką poprawę ostrości widzenia jest właśnie laserowa korekcja wady. To bezpieczna i skuteczna metoda. Dzięki laserowej korekcji wzroku pacjenci zyskują ostrość widzenia bez konieczności używania okularów czy soczewek.
Poza podstawowym leczeniem wad refrakcji Szpital Medicover będzie też pomagał pacjentom zmagającym się z bardziej skomplikowanymi chorobami wzroku. Jednym ze świadczeń nowo otwartej Kliniki jest terapia stożki rogówki. Dzięki ścisłej współpracy Szpitala Medicover z prof. dr hab. n. med. Iwoną Grabską-Liberek pacjenci będą mogli liczyć na opiekę zespołu specjalistów, którzy zagadnieniem stożka rogówki zajmują się w Polsce najdłużej, mając najszersze doświadczenie i najdłuższe obserwacje kliniczne. Podobnie jest w przypadku korekcji tzw. wysokich wad wzroku za pomocą doszczepiania soczewek fakijnych.

Dzięki współpracy Kliniki z wybitnymi specjalistami w dziedzinie okulistyki oraz dostępowi do najnowszych światowych technologii będziemy mogli zagwarantować pacjentom pełne bezpieczeństwo, maksymalną precyzję zabiegów i skrócenie czasu rekonwalescencji po leczeniu, jednocześnie dając chorym szansę na szybki powrót do zdrowia i odzyskanie sprawnego widzenia.

Arkadiusz Krakowiecki, Dyrektor Medyczny Szpitala Medicover

W nowo otwartej Klinice Okulistyki pacjenci będą mogli skorzystać także z szeregu innych operacji okulistycznych, korygujących wady wzroku i poprawiających jakość widzenia – refrakcyjnej wymiany soczewki czy zabiegów leczenia zaćmy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz zindywidualizowanym procesom wyboru soczewki wewnątrzgałkowej operacyjne usunięcie zaćmy będzie szansą dla pacjentów, aby mogli się cieszyć z doskonałego widzenia przez całe życie, bez konieczności używania jakichkolwiek okularów korekcyjnych.

Doświadczenie naszego zespołu lekarzy oraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu operacyjnego: lasera do korekcji wad wzroku czy supernowoczesnych urządzeń do operacji zaćmy, soczewki fakijne, implanty wszczepiane równolegle z usunięciem zaćmy, terapia stożka rogówki, sprawiają, że możemy naszym pacjentom dać najlepszą pomoc i rozwiązanie ich problemów z widzeniem. Dziś oczekujemy, by zabiegi okulistyczne były bezpieczne i żeby dawały pacjentowi zupełnie nową jakość życia. Dla mnie największą satysfakcją jest to, że pacjent, który przed zabiegiem widział źle, po zabiegu odzyskuje pełną ostrość wzroku, a często także nie musi używać okularów czy soczewek kontaktowych.

prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wrocławski Royal Dent dołącza do sieci gabinetów Medicover Stomatologia

temu

Z początkiem lipca Medicover Stomatologia przejęło kolejną klinikę stomatologiczną. Tym razem do sieci dołączyła wrocławska klinika Royal Dent specjalizująca się w najnowocześniejszych procedurach i technologiach z obszaru stomatologii implantologicznej i ortodoncji. Wśród nich – system incognito oraz system invisalign, czyli światowe rozwiązania w zakresie aparatów stałych, które zapewniają komfort i zwiększają skuteczność leczenia.
Medicover Polska i Patronite łączą siły

temu

Medicover Polska podjął współpracę z Patronite – platformą internetową, którą łączy twórców z osobami, które wspierają ich działalność. W ramach wspólnych działań przygotowana została specjalna oferta opieki medycznej dla twórców, prowadzone będą również konkursy dla członków społeczności, w których nagrodami będą roczne pakiety medyczne.
Absencje chorobowe pracowników kosztują gospodarkę miliardy złotych

temu

Polscy pracownicy oczekują od swoich pracodawców benefitów pozapłacowych. Za najbardziej atrakcyjny uważany jest nadal pakiet opieki medycznej, który stał się już standardem w firmach. Na tego rodzaju inwestycję decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw, widząc w tym szansę na zminimalizowanie kosztów związanych z absencjami chorobowymi pracowników. Tylko w 2017 roku polscy pracodawcy na zasiłki chorobowe za krótsze zwolnienia zapłacili ponad 6 mld zł, do tego dochodzą również koszty związane z organizowaniem zastępstw, niedotrzymaniem terminów czy wypłatą nadgodzin dla innych pracowników.
Nowe Centrum Medicover i Medicover Stomatologia na warszawskiej Woli

temu

Medicover uruchomił centrum medyczne oraz placówkę Medicover Stomatologia przy ulicy Prostej 36 w Warszawie. W nowej lokalizacji udostępniono 28 gabinetów lekarskich, a w części stomatologicznej – 4 gabinety dentystyczne. Centrum Medicover oferuje konsultacje lekarzy kilkunastu specjalizacji, badania diagnostyczne oraz usługi w ramach poradni medycyny pracy.

Medicover opens Eye Surgery Clinic

Refraction defects affecting visual acuity constitute approx. 42% of eyesight problems, which makes them the most common ophthalmological problem in patients of all ages in our population. There are several ways to correct them. As much as 80% of patients resort to wearing glasses, and less than one in ten people uses contact lenses. Laser correction of vision defects is also gaining popularity as it offers permanent and immediate effects. And with the progress of medicine, this procedure has become painless and safe while significantly improving the quality of vision and thus patients' comfort of life. Responding to our patients' needs, Medicover Hospital and Libermedic Warsaw Ophthalmology Centre established Eye Surgery Clinic. The clinic is supervised professionally by Professor Iwona Grabska-Liberek MD, President of the Polish Society of Ophthalmology, a long-term consultant of the Mazovian Province in the field of ophthalmology, who specializes in ocular microsurgery.